Mindenki Gazdag Magyarországa

Töltse le egyben a letöltés gombra kattintva

Bevezetés

Magyarország XXI. gazdaságtörténete nem egy túlságosan pozitív történet. A magyar gazdaság jellegét és viselkedését tekintve egy kommunista, fizikai munkára és nehéziparra berendezkedett tervgazdaságból egy kommunista, fizikai munkára és nehéziparra berendezkedett tervgazdasággá változott. Az országban tizenéves távlatban csak a munkavállalók darabszámára koncentráló, extenzív gazdaságpolitika folyik, amelynek eredményeképpen a tanultabb lakosság elvándorolt, a helyüket pedig vendégmunkásokkal vagy a termelékenységüket tekintve elégtelen minőségű, képzetlen munkaerővel töltötték fel. Ennek eredményeképp a gazdaság elvesztette a növekedési képességét. Monokultúrás mezőgazdasági gabonatermelés, monokultúrás ipari jármű- és járműalkatrész-gyártás és alacsony hozzáadott értékű szolgáltató szektor jellemzi az országot, amely egy Nyugat-Európához képest elmaradott és növekedésre képtelen, zárt kifutású gazdaság képét mutatja.

A 2019 végén kezdődött és Európában egyedülálló módon azóta is tartó, állandósult válsághelyzet és a magas infláció felszívta a lakosság pénzügyi tartalékait, kimerítette a vállalkozásokat és kritikus pénzügyi helyzetet teremtett. Ma sok városban a legnépesebb utcák is hemzsegnek az eladó és kiadó üzlethelyiségektől, máshonnan a lakosság igyekszik elmenekülni, mert fél az épülő akkumulátorgyártól és vele az ivóvíz elszennyeződésétől. A vásárlóképesség egyrészt lezuhant, másrészt szélsőségesen polarizálódott. Kevés nagyon gazdag és többségükben nem bérből és fizetésből élő ember mellett sok és egyre több a szegény, miközben a középosztály eltűnőben van.

Programunk célja az, hogy újjáélesszük a magyar középosztályt, feltörjük a gazdasági növekedés gátjául szolgáló akadályokat és felszabadítsuk az országban jelenleg tisztán politikai szemlélettel folyó gazdasági életet a pártállami szemlélet és a gazdasági értelemben káros tényezők súlya alól. A mi szemünkben a gazdaság tisztán pénzalapú, tisztán érdemelvű és tisztán növekedés-orientált. Deklarált célunk csatlakozni az euróövezethez, véget vetni a megtakarításokat felemésztő inflációnak és az országot egy többfókuszú, állandó gazdasági növekedésre képes, regionálisan tagolt gazdasággá szervezni.

Korszerűsítjük a mezőgazdaságot

Véget vetünk a monokultúrás nagybirtokrendszernek

o A klímaváltozás viszonyait figyelembe véve megkezdjük az új növényfajták betelepítését.

o Ösztönözzük a házi és a hidropóniás növénytermesztést, pályázatokat írunk ki közösségi kertek létesítésére.

o Megkezdjük a búza- és kukoricafajták diverzifikálását és az új környezeti viszonyoknak ellenálló új fajták nemesítését.

o Átvilágítjuk a földbirtok-viszonyokat és a törvénytelenül szerzett, illetve megműveletlen földvagyont elkobozzuk, majd állami bérbe adjuk az azt valóban művelők felé. A bérleti díj összegét az EU-s földtámogatásokkal csökkentjük.

Újra gyümölcstermelésbe kezdünk

o Gyümölcs- és zöldségexportőrré szervezzük át az ország mezőgazdaságának erre alkalmas részét.

o Ezzel alacsony hazai gyümölcs- és zöldségárakat kívánunk teremteni magas minőség és állandó munkalehetőség biztosítása mellett.

o A feldolgozóipart a helyi kisebb városokba telepítjük az iparfejlesztési programunk részeként.

Energiatermelésbe kezdünk az elsivatagosodott tájakon

o Az elsivatagosodott, művelésre alkalmatlan földbirtokot államilag szabott áron felvásároljuk.

o A felvásárolt területeken napelemeket, illetve energiatárolókat telepítünk és az elektromos hálózatba betáplálva csökkentjük a lakossági áram árát.

o Lehetőséget teremtünk a magán-napelemfarmok létesítésére is, államilag meghatározott felvásárlási ár vállalása mellett.

Megkezdjük a magas minőségű élelmiszertermelést

o Erre kijelölt területeken magas áron exportálható fajtákat, mint olajbogyó, kiwi vagy épp narancs kezdünk termelni.

o Fellendítjük a magyar sajtkészítést és a kézműves sör, illetve bortermelést, ehhez szakképzési tanfolyamokat is indítunk.

o A magyar húsiparon belül megteremtjük a keresett exporthús-fajták tenyésztési körülményeit.

o Nemzetközi szinten is ismert magyar mezőgazdasági márkaprogramot indítunk, melynek célja a nemzetközi élvonal kiszolgálása.

Digitalizáljuk a mezőgazdaságot

o A kor informatikai fejlesztéseit, támogató és munkavégző rendszereit, így a permetező drónokat és a korszerű adminisztrációs rendszereket megjelenítjük a mezőgazdaságban is.

o Lengyel mintára korszerű tároló létesítményeket építünk.

Új agrártámogatási programot dolgozunk ki

o A jelenlegi, tisztán földalapú program helyett gazdasági életút-alapú támogatásokat vezetünk be.

o Az új támogatási rendszer figyelembe fogja venni, hogy ki milyen tapasztalattal, milyen haszonnal, milyen módon, mit és hol termel.

o Véget vetünk a földjáradékból történő megélés gyakorlatának, a célunk az, hogy mindenki lehetőleg a saját földjét és hasznosan művelje.

o Kiemelten támogatjuk a lakossági ellátás szempontjából létfontosságú gabonafélék termesztését és ezzel alacsonyan tartjuk a lakosság számára a kenyér, a burgonya és a kukorica árát.

Intenzív iparfejlesztésbe kezdünk

Befejezzük az extenzív iparpolitikát

o A jövőben a cél a hozzáadott érték és a jövedelem növelése lesz.

o A már meglevő gyárakat kötelezzük a magyarországi fizetések fokozatos és jelentős emelésére.

o Az új ipari beruházások megjelenésekor fenntarthatósági és környezetvédelmi alkalmassági vizsgálatot írunk elő az engedélyezés előtt.

o A vendégmunkások behozatala helyett a magyar munkaerő visszahívását és megfizetését ösztönző támogatási rendszert vezetünk be.

Vasútfejlesztést hajtunk végre

o A meglevő ipari centrumok között nagy sebességű, jó minőségű vasúti pályákat hozunk létre, amelyeket a nemzetközi gyorsvasút rendszerébe integrálunk.

o Korszerű rakodóállomásokat alakítunk ki, amelyeket az élelmiszeripari központokban hűtőházakkal is ellátunk.

o Új és modern mozdonyokat, illetve vasúti kocsikat gyártunk, amelyek hazai tervezéssel és alkatrészgyártással garantálják a hatékony árúszállítást.

o Megépítjük a Duna alatti vasúti alagutat a Nyugati pályaudvar és Kelenföld között, illetve a V0-s vasúti elkerülőt Budapest kikerülésével.

Nyilvános iparfejlesztési tervet készítünk

o Regionális bontásban 5, 10 és 15 évre előre megtervezzük és közzétesszük, hogy az ország egyes részein milyen ipari tevékenységet kívánunk telepíteni és fejleszteni a helyi adottságok (pl. élelmiszertermelés, bortermelés, földgázbányászat, stb.) függvényében.

o A helyi oktatást összekapcsoljuk a helyi gazdaságfejlesztéssel és kötelezővé tesszük a gyakornoki programok elindítását az adott szektorban a minimum-létszám felett működő cégeknek.

o Nyilvánosságra hozzuk a már lekötött, de eltitkolt fejlesztési beruházásokat és kormányzati terveket.

Zöldenergiás iparpolitikát folytatunk

o A nagyobb ipari cégeket kötelezzük rá, hogy az energiaszükségletük legalább felét megújuló energiaforrásokból szerezzék be, vagy az állami napenergia-rendszerből vásárolják meg.

o Az ipari hulladékfeldolgozásban támogatjuk a hulladék mennyiségét csökkentő, illetve az azt felhasználó megoldások és iparágak jelenlétét.

o Megszüntetjük a jelenlegi, elnéző gyakorlatot a környezetszennyezéssel kapcsolatban.

Megvédjük a lakosság egészségét az ipari szennyezéstől

o A környezetre káros ipari üzemek számára nagyon szigorú és rendszeresen mért környezetvédelmi előírásokat vezetünk be.

o Az ismételten vagy súlyosan szabályszegő módon működő üzemeket bezáratjuk és államosítjuk.

o A jövőben nem támogatunk emberi egészséget veszélyeztető vegyipari vagy nehézipari beruházásokat az országban.

o A még el sem kezdődött akkumulátoripari beruházásokat lemondjuk és visszavesszük a kiutalt állami támogatásaikat.

Új Munka Törvénykönyvét vezetünk be

o A jövőben visszavezetjük azt, hogy a 8 órás munkavégzésnek fizetett része az ebédidő is.

o Megerősítjük a munkavállalói érdekvédelmet, ideértve a sztrájkjogot is és a balesetvédelmet.

o Bővítjük az álláskeresési járadék maximális időtartamát.

o Új, az ellenőrző rendszerek felé valós időben szinkronizált túlórarendszert vezetünk be és megszüntetjük a be nem jelentett vagy ki nem fizetett túlórák intézményét.

Szolgáltató országot hozunk létre

Felkaroljuk a kis- és középvállalkozásokat

o Adóreformot hajtunk végre a diplomás vagy magas szakképzettséget igénylő vállalkozások fejlesztésére.

o Bevezetjük a fejlődőképes vállalkozás pályázati kategóriáját, amelyben kiemelten támogatjuk a magas hozzáadott értékű és magas növekedési potenciált mutató kisvállalkozásokat a középvállalkozássá fejlődésben.

o Visszavezetjük a KATA-t az egyéni vállalkozók számára azzal a módosítással, hogy az 50 ezer Ft-os alapösszeg mellett a bevételük 10%-át kötelesek valamelyik helyi oktatási, egészségügyi, rendvédelmi, idősgondozó, szociális ellátó vagy katasztrófavédelmi intézménynek adományként felajánlani. Az átadott összeg fele közvetlenül az adott céghez kerül, a másik fele egy alapba, amelyből a hátrányos helyzetű térségek részesülnek kiemelt támogatásban.

o Ugyanezt a lehetőséget felajánljuk a kisebb cégeknek is, akik ezzel csökkenthetik az adóalapjukat.

Csökkentjük a bürokráciát

o Lehetővé tesszük a 100%-ban digitális cégindítást, ügyintézést és az online dokumentum-bemutatást.

o Megteremtjük a hivatalok egymás közti, az ügyfél bevonását nem igénylő integrált kommunikációját és ügyfélbarát belső protokollrendszert vezetünk be.

o Lehetővé tesszük az automatizált számlakivonat-igénylést az adóbevallások készítéséhez és ellenőrzéséhez a NAV számára és megszüntetjük ennek a könyvelő felé történő előírását.

Ösztönözzük az otthoni munkavégzést

o A teljesen otthoni munkavégzéssel működő cégek esetében 10%-al csökkentjük a szociális hozzájárulás megfizetési küszöbét.

o Lehetővé tesszük az alkalmazottak internet-számlájának céges költségként történő leírását.

o Az alkalmi irodabérléssel működő cégek esetében lehetővé tesszük a fenti kedvezmények érvényesítését, ha ennek mértéke az évi 60 munkanapot nem haladja meg.

Bekapcsoljuk az oktatást a korszerű szolgáltató gazdaság kiépítésébe

o Olcsón bérelhető tantermeket biztosítunk a továbbképzésekhez a délutáni és hétvégi idősávokban.

o Ingyenes szoftvercsomagot és államilag finanszírozott tréningeket kínálunk a vállalkozások indításához és informatikai fejlesztéséhez.

o Ösztöndíjpályázatokat írunk ki az innovatív gazdasági lehetőségek felkutatására és hazai megalapozására.

o Államilag biztosított képzési hitelt és minőségbiztosítási rendszert vezetünk be az átképzésekre és az abban tanulni kívánók segítésére.

Támogatjuk a magyar SSC-k és BSC-k létesítését

o Pályázatokkal ösztönözzük a külföldi jogi, gazdasági és külföldre szolgáltató cégek letepelülését és a magyar alkalmazottaik képzését.

o A meglevő irodaház-állományt feltöltjük és támogatjuk az átlagnál magasabb fizetési kategóriát kínáló cégek betelepülését.

Jogbiztonságot teremtünk a cégek számára

o Alkotmánymódosítást kezdeményezünk az adóév és az adónemek módosításának szigorú összekötéséről.

o Törvénybe iktatjuk a külföldi cégtulajdon védelmét és véget vetünk az eladásra kényszerítő gyakorlatoknak.

o Állami jogsegély és pályázati segélyszolgáltatást indítunk, amelyet koncesszióban kiszervezünk alvállalkozói irányba és szigorú minőségbiztosítási szerződéssel garantáljuk az ügyfélbarát és gyors ügyintézést.

o A K+F tevékenységet végző cégek számára ingyenes állami jogi segítséget kínálunk a szabadalmak levédéséhez és a szerzői jogot sértő peres esetekben.

A jövőbe vezetjük Magyarországot

Bevezetjük az eurót

o Ennek rendeljük alá a költségvetési politikánkat.

o Az állami szektorokban forintosított euróalapú béreket vezetünk be.

o Lehetővé tesszük az euróalapú bérszerződések kötését.

o Kötelezővé tesszük az árak és a bérek euróban történő feltüntetését és az euró elfogadását mindenütt.

Gyors, modern és zöld tömegközlekedést hozunk létre

o 200 km/h-ra gyorsítjuk a vasúti személyszállításban a fővonalakat.

o Elektromos buszokat állítunk forgalomba minden településen.

o Körbevillamosítjuk a Balatont, kétvágányúsítjuk a Cegléd-Szeged vasútvonalat.

o Minden kocsiosztályon légkondicionált, korszerű vonatokat és buszokat állítunk forgalomba.

Élettel töltjük meg az utcákat

o Újraindítjuk a Modern Városok programot, de új tartalommal. Üzletek és közösségi terek kialakítására írunk ki pályázatokat az önkormányzatok felé.

o Véget vetünk a politikai alapon osztott támogatásoknak, tisztán gazdasági és társadalmi hasznosság alapján működő elbírálási rendszert hozunk létre.

o Lehetővé tesszük a települések és a vállalkozások számára a közvetlen EU-s pályázást, megszüntetjük az állami elosztógépezetet.

Digitalizáljuk a gazdaságot

o Ingyenesen elérhető, online gazdasági tudástárat hozunk létre a tanuláshoz, a belső képzésekhez.

o Ingyenes, számlavezetési díj nélküli állami bankszámlakonstrukciót alakítunk ki azoknak, akik nem kívánják a pénzüket lekötni.

o 2027 januárjától bevezetjük az ingyenes Internet-elérést Magyarország egész területén.

Új szintre emeljük a vendéglátást és a táplálkozást

o Magas minőségű, helyi és friss hozzávalókkal, a magyar konyha államilag támogatott megújításával feltesszük Magyarországot a gasztronómiai térképre.

o Felújítjuk a fürdőinket és megteremtjük a gyógyturizmus jövendőbeli kereteit.

o Az iskolai és a kórházi étkeztetés színvonalát jelentősen emeljük.

o Széleskörűen elérhetővé és állami támogatással a hétköznapival azonos árúvá tesszük a hazai gyártású vegán, gluténmentes, laktózmentes és diebetikus készítményeket.

Megszüntetjük a mammutcégeket és az egyszereplős, illetve meghívásos pályázatokat

o Felszámoljuk a NER pályázati öröknyertes cégbirodalmát, a betagozott cégeket önálló üzleti vállalkozásokként képzeljük el a jövőben.

o Tisztességes és minden esetben nyílt és nyilvános pályázati rendszert hozunk létre.

o Az állami vállalatok éléről eltávolítjuk a pártembereket és megszüntetjük a kifizetőhelyként működő pozíciókat.

Megteremtjük a magyar egészségipart

o Jelentősen megnöveljük az egészségügyi képzések kereteit és keretszámait.

o Megteremtjük a nyugati szinten is színvonalas magyar kórházi és magánkórházi ellátást.

o A külföldi lakosság számára megteremtjük a számukra fizetős egészségügyet, amelyet a rehabilitáció idején történő itt tartózkodás okán a turisztikai célterületeink közelébe telepítünk és ezt nemzetközi szinten is népszerűsítjük.

o Mindezek kiszolgálására létrehozunk egy nemzetközi egészségbiztosítási és egészségkezelési állami vállalatot, amelynek a megoldásait felkínáljuk az összes ország számára azért, hogy nemzeti szintről nemzetközi szintre emeljük az egészségügy kérdését.

Egységesítjük a juttatások rendszerét

o A SZÉP-kártyát megszüntetjük és az összegét a fizetésbe olvasztjuk.

o 100%-ban térítendővé tesszük a munkába járást.

o A céges autók, telefonok és lakások juttatása során a juttatásban nem részesülők számára előírjuk a kompenzációt.

Véget vetünk a minimálbérrel hajtott inflációnak

o 2027-től euróalapra helyezzük a minimálbért. Visszavezetjük a bérminimumot, amelynek összegét a mindenkori minimálbér 130%-ához kötjük.

o Befejezzük a minimálbér erőszakos növelését, annak mértékét a mindenkori tisztes megélhetéshez szükséges vásárlói kosár átlagáraihoz igazítjuk.

o A nyugdíjakat, a családi pótlékot és az álláskeresési járadékot a svájci indexálás szabályai szerint a minimálbér szerint újraszámoljuk.

Kérdése vagy észrevétele van? Írjon szakpolitikusunknak itt!

11 + 14 =